Domů Aktuality Street Party v Bruselu s mottem "10 let českých regionů“

Street Party v Bruselu s mottem "10 let českých regionů“

Tisíce lidí se sešly na tradiční české akci v Belgii. Street Party v Bruselu se konala počtvrté, představila návštěvníkům české kraje a nabídla tradiční regionální speciality i koncert českých skupin.

V prostoru před Stálým zastoupením ČR při EU vystoupily Support Lesbiens, Tomáš Kočko & Orchestr, Bek Ofis, NiceLand a Tleskač. Karlovarský kraj představil hejtman Josef Novotný jako horkých pramenů, lázeňstvím bohatých přírodních i kulturních památek.  „Náš stánek patřil k nejnavštěvovanějším. Podávaly se lázeňské oplatky, klobásky a samozřejmě nemohla chybět becherovka. Lidé se ale také zajímali o památky v našem kraji, především pak o Císařské lázně, které se chystáme rekonstruovat z evropských peněz,“ uvedl hejtman Josef Novotný

Street Party tradičně pořádá společně většina českých institucí, regionů, organizací a firem zastoupených v Bruselu. Letos jich bylo celkem šestnáct. Hlavními organizátory bylo Stálé zastoupení ČR při EU, hlavní město Praha a Plzeňský a Moravskoslezský kraj.

"Recepce a jiné podobné akce zde pořádá každý. Nám se podařilo najít cestu, jak akci s podobným účelem uspořádat originálněji a zaujmout," říká velvyslankyně ČR při EU Milena Vicenová. "Díky Street Party navazujeme řadu nových kontaktů, udržujeme neformální vazby s partnery a prezentujeme českou kulturu, tradiční speciality i celou naši zemi jako lákavou destinaci pro firmy i pro turisty, a to zábavnou formou," dodala.

Podívejte se na fotogalerii z akce

Datum aktualizace 29. 6. 2010 - 07:45