Domů Aktuality Stavba krajské záchranky pokračuje podle plánu

Stavba krajské záchranky pokračuje podle plánu

První čtvrtrok má za sebou stavba nového sídla Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Sídlo záchranky, jejíž lékaři a další zaměstnanci zatím obývají zapůjčené prostory hasičského sboru, roste v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech. 

V současnosti stavebníci dokončili monolitické sloupy konstrukce budovy, hotova je výtahová šachta a stěny v prvním nadzemním podlaží. Provádějí se armatury a betonáž stropu, sloupů a výtahové šachty v 2. podlaží. „Celkové náklady na výstavbu budovy záchranky by měly dosáhnout asi 75 milionu korun, dosud je prostavěno přes 10 milionů korun. Stavba pokračuje podle harmonogramu a její zakončení se plánuje v červenci příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel.

Na vybavení nového sídla záchranné služby  kraj požádal o dotaci z Integrovaného operačního programu MV ČR. „Vybavení přijde na 35 milionů korun, z toho 85 procent bude činit dotace z Integrovaného operačního programu Ministerstva vnitra, 15 procent bude tvořit podíl Karlovarského kraje,“ dodal Havel s tím, že z uvedených peněz bude například vybaveno kompletní nové krajské operační středisko včetně technologií.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 30. 9. 2011 - 09:47