Domů Aktuality Startuje letošní ročník Ligy odpadů

Startuje letošní ročník Ligy odpadů

Karlovarský kraj a společnost EKO-KOM vyhlašují v rámci kampaně na podporu třídění odpadu soutěž obcí s názvem Liga odpadů. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích, obce do tisíce a nad 1 tisíc obyvatel.

 „Vítězové soutěže, tedy první tři obce v každé kategorii, obdrží zajímavé finanční odměny,“ sdělil krajský radní Jaroslav Bradáč. Do soutěže budou zařazeny všechny obce, které jsou zapojené v systému EKO-KOM. Podmínkou úspěšné účasti je vyplnit přihlášku a nejpozději do 31. července ji zaslat společně s dotazníkem adresu: Václav Maršík, regionální manažer EKO-KOM, a.s., P.O. Box 83, 344 01 Domažlice. Přihláška s dotazníkem je uveřejněna na stránkách Karlovarského kraje   v záložce Životní prostředí.

V roce 2010 bude hodnocení prováděno podle 5 kritérií. Sledovat se bude výtěžnost za druhé pololetí 2009 a první pololetí 2010 v jednotlivých komoditách; hustota sběrné sítě, počet vykazovaných komodit, informování obyvatelstva a vlastní aktivity. „Vyhodnocení bude provedeno po uzavření soutěže a odevzdání přihlášek. Samotné slavnostní předání cen proběhne v prosinci tohoto roku,“ uzavřel Bradáč. 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 21. 4. 2010 - 09:42