Domů Aktuality Startuje 5. ročník Logické olympiády 2012

Startuje 5. ročník Logické olympiády 2012

Mensa ČR zahájila již pátý ročník tradiční Logické olympiády pro talentované děti a mládež z celé České republíky.

Logickou olympiádu pořádá Mensa ČR několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, kde rozhoduje samostatné uvažování a schopnost logického myšlení. „Dáváme tak prostor k vyniknutí i žákům, kteří nejsou úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí,“uvedl 1.místopředseda Mensy ČR Petr Čavojský.

Registrace do soutěže již začala. Zájemci se mohou registrovat až do 30. září 2012 na webových stránkách olympiády, kde jsou také k dispozici další informace.

Soutěže se každoročně účastní desítky tisíc dětí, jen vloni bylo zaregistrováno 32 300 žáků a studentů z více než 1 200 základních a středních škol z celé republiky. „Olympiáda bude tradičně probíhat tříkolově, a to ve třech věkových kategoriích. Nejprve proběhnou nominační kola, nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a o vítězi se rozhodne v listopadu v celostátním klání v Poslanecké sněmovně v Praze,“připomněl průběh olympiády  Čavojský. Na nejúspěšnější řešitele opět čekají hodnotné ceny.

V loňském roce se v Karlovarském kraji do soutěže zapojilo  1181 řešitelů. Sedm nejlepších postoupilo do republikového kola, kde si pak nejlépe vedla žákyně ZŠ Dukelských hrdinů v Karlových Varech Nora Prokešová, která republikové kolo v kategorii 1.stupeň ZŠ vyhrála.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 8. 2012 - 07:25