Domů Aktuality Starostové se sešli už podvanácté

Starostové se sešli už podvanácté

Kongresový sál hotelu Thermal hostil 12. prosince již 12. setkání hejtmana a vedení Karlovarského kraje se starosty měst a obcí. Z celého regionu se jich sjelo na devadesát. Řada z nich byla na této akci poprvé. Přijeli se představit a seznámit se se svými kolegy v komunální politice.
Setkání zahájil hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. Ve svém projevu se zaměřil na objem dotací, které může Karlovarský kraj obcím poskytnout. „Celkem kraj uvolní 63 300 000 korun. Obce mohou žádat o podporu například na správu a údržbu cyklistických komunikací, hospodaření v lesích, kulturní akce či obnovu památek“, uvedl hejtman  Pavel.

Na pracovním jednání vystoupili s důležitými tématy také radní kraje. Kamil Řezníček seznámil starosty a zástupce obcí s operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, v jehož rámci budou moci žadatelé zíkávat evropské dotace v novém programovacím období na léta 2007 až 2013. O problematice vodního hospodářství a plánovaných vodních nádržích v Karlovarském kraji hovořil radní kraje Luboš Orálek.

Hostem tradičního setkání starostů s vedením kraje byl například Petr Janoušek, který přednášel o bezdomovectví v Karlovarském kraji či ředitel Západočeské správy Policie České republiky Antonín Moltáš. Tématem jeho příspěvku byla bezpečnost v Karlovarském kraji. Další setkání starostů s vedením kraje se plánuje na červen příštího roku.
Datum aktualizace 15. 12. 2006 - 13:24