Domů Aktuality Starosta Královského Poříčí převzal Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2007

Starosta Královského Poříčí převzal Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2007

Slavnostním vyhlášením výsledků a kulturním programem byl 24. července 2007 završen 6. ročník regionálního kola soutěže Vesnice roku. Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2007 převzal z rukou hejtmana Josefa Pavla starosta Královského Poříčí na Sokolovsku Ivan Stefan. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 12 obcí z Karlovarského kraje.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo na rekonstruovaném statku Bernard, který uspěl v letošním ročníku soutěže Stavby roku Karlovarského kraje. „Cílem soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňování programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova," uvedl hejtman Josef Pavel.  „Škoda, že se do soutěže nepřihlásilo více obcí, kraj zřejmě zvýší příspěvek, který získávají oceněné obce,“ dodal Josef Pavel.

Starosta Královského Poříčí Ivan Stefan je na úspěchy své obce hrdý. „Královské Poříčí u Sokolova prošlo v posledních deseti letech zásadní obnovou. Byl zrekonstruován bytový fond, zaveden zemní plyn. Značné prostředky obec věnuje na práci s mládeží. Dokladem toho jsou dvě nová hřiště s umělým povrchem. Podporu obce má i plánovaná výstavba 40 rodinných domů,“ zhodnotil nejnovější vývoj obce se Ivan Stefan.

Přihlášené obce byly přitom pod přísným dohledem hodnotitelské komise. Mezi hlavními kritérii hodnocení byla například snaha o rozvoj obce, naplňování programu obnovy vesnic nebo společenský život obcí. 

Vítězné Královské Poříčí  získalo od Karlovarského kraje finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun. Modrou stuhou byla oceněna obec Merklín za společenský život. Novinku, Oranžovou stuhu, udělila komise obci Tři Sekery za spolupráci se zemědělským subjektem. Dasnice získaly diplom za vedení kroniky a knihovny. Mimořádné ocenění za uchování venkovského rázu obce a vytváření podmínek pro turistiku putuje do Nových Hamrů. Objevem roku se stal Vintířov.

Datum aktualizace 24. 7. 2007 - 12:09