Domů Aktuality Štafeta olympijského ohně zavítala i do Karlovarského kraje

Štafeta olympijského ohně zavítala i do Karlovarského kraje

Olympijský oheň 2. ročníku Olympiády pro děti byl zapálen v Brně 27. dubna. Štafeta olympijského ohně putuje jednotlivými kraji republiky a v úterý 31. května dorazila i do Karlovarského kraje. Poselství olympijských myšlenek, které tento oheň ztělesňuje, bylo prostřednictvím hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla předáno mladým sportovcům - olympionikům reprezentujícím v Brně Karlovarský kraj. Více jak 4000 mladých sportovců z celé České republiky a mnoho stovek a tisíců diváků obsadí 21. - 26. června dvacet čtyři stadionů, sportovních hal a venkovních hrišť a promění Brno na týden v olympijské město.

Předání štafety a zapálení olympijského ohně se uskutečnilo v úterý 31. května před budovou Krajského úřadu. Předtím proběhlo neformální posezení bývalých olympioniků z Karlovarského kraje s hejtmanem Josefem Pavlem. Za olympioniky přijali pozvání Vladimír Hyka - trenér stříbrné olympioničky Lenky Hykové a olympijský reprezentant ve střelbě z Montrealu 1976, Jan Nagy – olympijský medailista ve vzpírání z Montrealu 1976 a Jaroslav Alexa – reprezentant ve skoku vysokém z Mexika 1968 a Mnichova 1972.

Olympiáda dětí a mládeže je novým projektem Českého olympijského výboru, jehož hlavním cílem je aktivní práce s mladými lidmi, především s žáky základních škol. Snažení ČOV bylo od počátku zaměřeno na výstavbu takové sportovní soutěže, která by měla mít nejen celorepublikový charakter, ale byla zároveň akcí, umožňující mladým sportovcům ze všech krajů prožít atmosféru co nejvíce podobnou atmosféře skutečných olympijských her. Projekt dodržuje všechny formální znaky olympijských her. Mladí reprezentanti čtrnácti krajů nastoupí na olympijský stadion, složí olympijskou přísahu, budou svědky obřadu zapalování skutečného olympijského ohně. 

Datum aktualizace 31. 5. 2005 - 07:58