Domů Aktuality Soutěž v třídění odpadů má první výherce

Soutěž v třídění odpadů má první výherce

Téměř 51.000 domácností na Karlovarsku dostalo před časem startovací balíček s informacemi o třídění, taškami na odpad i samolepkami, kterými se mohli zapojit do soutěže tím, že samolepku nalepili na PET lahev a vhodili do správného kontejneru. Z obrovské hromady netříděných plastových lahví vytáhli 21. září zástupci firmy Resur, která odpad třídí, Eko-komu a kraje deset lahví, jejichž majitelé dostanou televizor.
Zastupitelstvo schválilo peníze na kampaň, takže letos dá kraj a Eko-kom dohromady na podporu třídění odpadu 5,9 milionu korun," uvedl krajská radní Luboš Orálek. "Předpokládám, že podobně tomu bude i v příštím roce," dodal.

V Karlovarském kraji by letos mohli podle odhadu společnosti Eko-kom jeho obyvatelé vytřídit 22,7 kilogramu odpadu na osobu a rok. To by bylo o 1,6 kilogramu více než v loňském roce. Svůj díl na vyšším třídění odpadu má zřejmě i propagační kampaň, jejíž součástí bylo losování deseti výherců soutěže pořádané Karlovarským krajem, společností Eko-kom a firmou Resur.

Organizátoři motivují i obce. Pořádají soutěž v třídění a každoročně je vyhlašován vítěz. Loni to mezi malými obcemi byl například Boží Dar, mezi velkými pak Aš.

Výherci soutěže

Margita Kalašová
Bor

Kamil Nastinec
Karlovy Vary

Karel Komárek
Karlovy Vary

Jaroslava Petriláková
Radošov

Jiřina Štiková
Karlovy Vary

Helena Běhová
Nejdek

Anna Čechurová
TepličkaLucka Šípková
Karlovy Vary

Jakub Semitek
Sedlečko

František Šplimar
Karlovy Vary
Datum aktualizace 24. 9. 2007 - 08:49