Domů Aktuality Soutěž O hejtmanský mobil vyhodnocena

Soutěž O hejtmanský mobil vyhodnocena

V posledních zářijových dnech proběhlo v prostorách krajského úřadu hodnocení tradiční soutěže O hejtmanský mobil. Porota letos vybírala z rekordního počtu 37 prací na téma Symbol Karlovarského kraje. Stejně jako v minulých ročnících soutěžily děti do 15 let v kategorii výtvarných děl a fotografie.

Snímky na dané téma hodnotila profesionální fotografka Stanislava Petele. "Nejlepší fotografie byly kompozičně velmi zajímavé. O vítězném snímku mohu říci, že byl vyfocen opravdu s citem, "uvedla Stanislava Petele.

Vedoucím poroty výtvarné části soutěže byl ředitel Galerie výtvarného umění v Karlových Varech Jan Samec. Po odborné stránce mu asistovala autorka loga vytvořeného k desetiletí kraje, studentka třetího ročníku oboru propagační grafika  Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech Nguyen Le Viet Thuong. O vítězném obrázku nebyly žádné pochyby. "Zaujal  mě výtvarný nápad s použitím vosku a dále prostorový řez," zhodnotil nejlepší výtvarné dílo Jan Samec.  

Podmínkou účasti v soutěži  bylo také zodpovědět 10 soutěžních otázek za pomoci informací z internetových stránek Karlovarského kraje.Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 14. října. Mobilní telefony a další ceny převezmou z rukou hejtmana Josefa Novotného.


 

Datum aktualizace 29. 9. 2010 - 09:59