Domů Aktuality Sokolovští studenti uspěli na zahraniční stáži na Slovensku

Sokolovští studenti uspěli na zahraniční stáži na Slovensku

Studenti ze Střední školy živnostenské v Sokolově se zúčastnili zahraniční stáže na Slovensku. Během stáže prezentovali vlastní fiktivní firmu, která se zaměřuje na obchodování se sportovním zbožím, a pomáhali při přípravě mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Bratislavě, ze kterého si přivezli ocenění. Stáž byla financována z projektu Evropské unie - Leonardo da Vinci – Mobilita.
V pořadí již druhá zahraniční stáž na Slovensku proběhla ve dnech 18. 11. až 1. 12. 2012. Stáže ve městě Šaľa se zúčastnili studenti z oboru Obchodně podnikatelská činnost Aneta Dlouhá, Heinz Seidl, Kevin Zvánovec, Petr Kotík a pedagogická pracovnice Ivana Dvorská.

Studenti během stáže pracovali ve vlastní fiktivní firmě Energie, s. r. o., která se zabývá obchodováním se sportovním zbožím a s upomínkovými předměty pro fanoušky hokeje. Budoucí obchodníci si procvičili manažerské, marketingové, právní, obchodní, ale i účetní dovednosti. Během 14 denního pobytu se pak zúčastnili i několika přednášek se zástupci skutečných firem, kteří jim přiblížili podnikání na Slovensku. Ve volných chvílích nechyběla ani prohlídka města Šaľa, přičemž studenti navštívili nejdůležitější kulturní památky města a jeho nejbližšího okolí.

Kromě toho se studenti také podíleli na přípravě a organizaci 15. mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Bratislavě, který probíhal od 28. 11. do 30. 11. 2012. Na veletrh se přihlásilo celkem 70 firem ze Slovenska, České republiky, Finska, Rakouska, Bulharska a Ukrajiny. V mezinárodní konkurenci si studenti ověřili, zda dokážou teoretické poznatky z ekonomických předmětů převést do praxe. V rámci přehlídky fiktivních firem si vyzkoušeli nejenom komunikaci se zákazníky, ale také navázali obchodní a přátelské kontakty s ostatními studentskými firmami a vyměnili si potřebné zkušenosti. Usilovná příprava se studentům následně vyplatila. Ředitel fiktivní firmy Petr Kotík získal cenu Nejlepšího podnikatele 15. mezinárodního veletrhu. Druhá zahraniční stáž, která má studenty nejenom připravit na budoucí obchodně - podnikatelské povolání, ale také jim přiblížit podnikání na Slovensku, tedy nakonec přinesla i mezinárodní uznání.
Datum aktualizace 28. 1. 2013 - 10:54