Domů Aktuality Sokolovské muzeum vydalo geologické průvodce

Sokolovské muzeum vydalo geologické průvodce

Chystáte se na výlet po Karlovarském kraji? Tak využijte jednoho z osmi průvodců, který vás zavede do turisticky známých i méně navštěvovaných geologických lokalit. Uvidíte hluboká údolí, pozoruhodné skalní útvary či tajemná rašeliniště.
 
Sokolovské muzeum vydalo v rámci projektu „Česko-bavorský geopark – přírodní dědictví jako šance pro region“ osm průvodců, které upozorňují na geologicky zajímavá místa v Karlovarském kraji. Nabízí tak fascinující cestu geologickou minulostí Evropy a umožňují poznávat probíhající geologické procesy.

Průvodci se například věnují Božídarskému rašeliništi, přírodní rezervaci se vzácnou faunou i flórou, Blatenskému příkopu, významné technické památce, či Blatenskému vrchu, pod nímž se nacházejí rokle, kde se dříve dobýval cín a které v létě drží led. Vedle nich průvodci představují i méně známá místa jako je Hadí hora, Dračí skála nebo Holubí skalky.

Publikace budou k dostání v místních infocentrech. Osobně si je mohou zájemci vyzvednout také v sokolovském muzeu anebo požádat o jejich zaslání emailem ve formátu PDF.

Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 30. 7. 2013 - 12:10