Domů Aktuality Školy i školky mohou navštívit biofarmy v kraji

Školy i školky mohou navštívit biofarmy v kraji

Umožní jim to další projekt Karlovarského kraje z oblasti environmentální výchovy. Žáci mateřských, základních i středních škol mohou s krajským příspěvkem navštívit farmy zabývající se ekologickou výchovou.

„Myslím si, že obzvláště teď náš projekt školy a školní zařízení uvítají, protože se blíží konec roku a školy tak mohou pro své žáky naplánovat smysluplný výlet,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč. V nabídce je prozatím biostatek Valeč a ekofarma Kozodoj ve Staré Roli. „Hned poté, co jsme informovali školy o této možnosti, zvedla se vlna zájmu. Není divu, žáci se jednak přirozeným způsobem vzdělávají v oblasti ekologie a kraj navíc školám pomůže se zajištěním a zaplacením dopravy,“vysvětlil radní Bradáč. Pobyt na farmě si žáci hradí sami.

Biostatek ve Valči seznámí děti s prací se zvířaty - ovcemi a včelami a také s výrobou produktů z ovčí vlny nebo včelího vosku. Biofarma Kozodoj nabízí pobytové programy Na statku, Farmářův rok a ekologie, Co povídala ovečka Píšťalka, Bio nebio, Oči a uši dokořán. „Děti během návštěvy Kozodoje samy naleznou odpovědi na nejrůznější otázky. Zblízka si také mohou prohlédnout všechna zvířata, nakrmit je nebo pohladit,“ dodal radní. Na farmě Kozodoj jsou k vidění koně, oslíci, kozy a dokonce i lamy.

Objednávkový systém bude v nejbližší době uveřejněn na stránkách Karlovarského kraje, kde zájemci najdou i bližší informace k pobytům na farmách a přihlášku k zajištění dopravy, kterou po vyplnění zašlou na adresu lucie.tousecka@kr-karlovarsky.cz.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 31. 5. 2010 - 08:26