Domů Aktuality Seniorům z chebského domova Spáleniště slouží další zrekonstruované patro

Seniorům z chebského domova Spáleniště slouží další zrekonstruované patro

Do nových příbytků se o uplynulém víkendu stěhovali další z klientů Domova pro seniory Spáleniště v Chebu. Kompletní úpravy prvního patra nechal za více než devět milionů korun provést Karlovarský kraj. Jednalo se o předposlední z celkem sedmi etap rekonstrukce zahájené v roce 2008.

Šestá etapa přestavby byla zahájena 11. července a ukončena 19. září. Vzniklo jedenáct nových jednolůžkových pokojů s vlastním sociálním zázemím a kuchyňskou linkou a jeden byt o dvou místnostech přizpůsobený životu vozíčkáře, který obývá manželský pár. „Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, speciálními lůžky pro seniory a dorozumívacím zařízením,“ informovala ředitelka domova Hana Marešová s tím, že obyvatelům zařízení slouží i centrální koupelna s vybavením pro péči o imobilní klienty.

„Přestavba znamená nové komfortní bydlení, které splňuje náročné požadavky v péči o klienty s těžkou nebo úplnou závislostí na pomoci jiné osoby,“ uvedl při prohlídce rekonstruovaného patra krajský radní pro oblast sociálních věcí Miloslav Čermák.

Na Spáleniště se řemeslníci ještě vrátí, a to do přízemí, které ale nebude obytné. „Je dobře, že jsou obytné prostory už hotové. Peněz na podobné projekty totiž bude méně a méně," poznamenal Čermák s tím že vedle podmínek pro bydlení se zlepšily i ty provozně technické. „V objektu byl instalován evakuační výtah s náhradním zdrojem energie, vybudován takzvaný shoz prádla a v rámci zatím poslední etapy byl dovybaven termoregulačními hlavicemi a požárními hlásiči," dodal náměstek.  

Poslední etapa by měla být zahájena na jaře příštího roku. V přízemní objektu budou mj. ordinace, rehabilitace a pedikura. Celkové náklady na rekonstrukci zařízení přesáhnou 51 milionů korun.

Datum aktualizace 26. 9. 2011 - 12:01