Domů Aktuality Rekonstrukce chebské nemocnice začne nejdéle na podzim

Rekonstrukce chebské nemocnice začne nejdéle na podzim

První etapou zahájí kraj nejpozději v září rekonstrukci nemocnice v Chebu, která výrazně zlepší podmínky pro pacienty i personál. Náklady dosáhnou asi 135 milionů korun, hotovo by mělo být v dubnu 2012.

Rekonstrukce začne zásahy v pavilonu B, tedy v hlavní budově. Jak uvedl radní Jaroslav Bradáč, z krajského rozpočtu na letošní rok je na první část prací vyčleněno 51 milionů korun. „Další peníze chceme získat z fondů Evropské unie, popřípadě z prodeje zbytného majetku v rámci Karlovarské krajské nemocnice,“ řekl Bradáč.

Projekt zahrnuje mimo jiné vybudování urgentního a centrálního příjmu, realizaci přístavby s výtahem a rekonstrukci stávajícího výtahu, celé jedno podlaží zabere multioborová JIP se 14 lůžky. Dále se vedle výměny inženýrských sítí počítá i s rekonstrukcí páteřní kanalizace od pavilonu B k hranici pozemku, která je ve velmi špatném stavu.

Součástí první etapy by mělo být také vybudování spojovacího koridoru mezi budovami B (hlavní budova) a C (gynekologicko-porodnické oddělení), konečné rozhodnutí má ale padnout až v  růběhu stavby.

Celkové náklady na všechny tři etapy rekonstrukce dosáhnou 450 – 500 milionů korun.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 4. 2010 - 06:31