Domů Aktuality Příspěvky z rozpočtu Karlovarského kraje subjektům v oblasti sportu na rok 2006

Příspěvky z rozpočtu Karlovarského kraje subjektům v oblasti sportu na rok 2006

Celková výše finanční podpory sportovním subjektům na rok 2006 bude činit 8,5 mil. Kč. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo Karlovarského kraje dne 25. prosince 2005. O příspěvek požádalo 154 subjektů z Karlovarského kraje. Celkem bylo podáno 284 žádostí o příspěvek z rozpočtu Karlovarského kraje na rok 2006.
Návrhy na příspěvky byly posuzovány dle Pravidel pro hodnocení a poskytování příspěvků z rozpočtu Karlovarského kraje. Pro posuzování žádostí si sportovní komise odsouhlasila kritéria pro přidělování příspěvků z rozpočtu na rok 2006. Hlavními kritérii jsou podle radního pro oblast školství Kamila Řezníčka podpora sportovních akcí regionálního a nadregionálního významu, podpora vrcholového sportu (nejvyšší soutěž v ČR) a podpora talentované mládeže. „Vrcholový sport dotujeme částkou 4,3 mil. Kč, ostatní subjekty částkou 4,2 mil. Kč. Oproti loňskému roku jsme celkovou výši příspěvků subjektům v oblasti sportu navýšili o půl milionu korun,“ uvedl Řezníček.

Čtyři nejvyšší schválené částky jdou na podporu vrcholového sportu. Největší příspěvek byl přidělený extraligovému hokejovému týmu HC Energie Karlovy Vary – 3 mil. Kč, příspěvek 700 tisíc Kč obdržely basketbalistky Lokomotivy Karlovy Vary, 300 tisíc extraligoví nohejbalisté SK Liaporu Karlovy Vary a vzpěrači TJ Baníku Sokolov. Z plánovaných velkých mezinárodních akcí dostali jako tradičně nejvíce Kánoe Mattoni, Mezinárodní parkurové závody „Mistrovství ČR seniorů“ v Karlových Varech a Světový pohár spřežení v Nebanicích.

Konkrétní žádosti projednala komise rady pro tělovýchovu a sport a Rada Karlovarského kraje dne 11. 1. 2006.  Subjekty s požadavky nad  200 tisíc Kč bude schvalovat Zastupitelstvo Karlovarského kraje dne 26. 1. 2006. Ostatní žádosti bude schvalovat  Rada Karlovarského kraje, a to dne 19. ledna 2006. Poté bude seznam schválených příspěvků k dispozici na internetových stránkách Karlovarského kraje.
Datum aktualizace 17. 1. 2006 - 08:45