Domů Aktuality Přijďte v noci do muzea

Přijďte v noci do muzea

Už 4. ročník Festivalu muzejních nocí 2008 propukne v celé zemi ve dnech 16. května až 14. června.
Vedle Prahy a Brna se akce účastní 90 měst,  129 muzeí a galerií. Krajské muzeum Karlovarského kraje nebude výjimkou. „ V sobotu 17. května nabídnou své noční programy dvě pracoviště krajského muzea, karlovarský Zlatý Klíč a muzeum v Chebu,“ upřesnila ředitelka krajského muzea Eva Dittertová.

Ve Zlatém Klíči se muzejní noc bude odehrávat ve znamení 650. výročí založení města Karlovy Vary, návštěvníci uvidí sbírkové předměty z historie města i ukázky tradičních řemesel. Součástí akce se stane přednáška historika Stanislava Burachoviče, vystoupení pouličního divadla a hudební překvapení.V Chebu zahájí muzejní noc mažoretky, proběhne vernisáž očekávané výstavy "Oznamuje se láskám našim", módní přehlídka a vystoupení Západočeského divadla v Chebu.

Sokolovské muzeum plánuje muzejní noc v prostorách zámku na 23. května v rámci třídenní akce „Vítejte v Africe“. Prostřednictvím filmů, přednášek, hudebních , tanečních a divadelních vystoupení, workshopů či  pohádek pro děti chce představit a přiblížit život a kulturu „černého“ kontinentu. Pro všechny bude samozřejmě platit i volný vstup do expozice a na výstavy – Svět drobných savců, Malíř David Friedmann a Tajemná Afrika.

Muzejní noci se v České republice pořádají od roku 2004. Zapojují se do nich velká i malá  města, v nichž muzea a galerie zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým návštěvníkům nejen volné vstupné, ale i speciální, netradiční akce.V roce 2005  se porpvé konal Festival muzejních nocí. Tehdy se jej účastnilo  73 měst a na 100 muzeí a galerií, které přivítaly více než 180 tisíc návštěvníků.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 4. 2008 - 10:50