Domů Aktuality Přijďte na výstavu o drsné kráse Krušných hor

Přijďte na výstavu o drsné kráse Krušných hor

Výstava fotografií Jana Albrechta Hlubiny a vrcholy Krušných hor je od poloviny tohoto týdne k vidění ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech.

Uspořádal ji Karlovarský kraj ve spolupráci se Spolkem přátel dolu sv. Mauritius jako jednu z aktivit, která má přispět k informovanosti o projektu česko-německé nominace tzv. Hornické kulturní krajiny Krušnohoří k zápisu na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.„Věřím, že se podaří lidem přiblížit prostřednictvím fotografií i to, co většinou lidskému oku zůstává v Krušných horách skryto. Zápis na Seznam UNESCO je náš velký cíl, s nímž tímto způsobem chceme seznámit co nejširší veřejnost,“ uvedl krajský radní Oleg Kalaš. Expozice nabízí celkem 60 fotografií .„Materiál pro výstavu jsem připravoval asi tři roky, během kterých jednotlivé záběry postupně vznikaly, uvedl fotograf Jan Albrecht. Výstava potrvá do 30. dubna.

Karlovarský a Ústecký kraj se spolu s dotčenými obcemi aktivně podílejí na vrcholících přípravách podání žádosti o zápis na tento seznam. Žádost má podat Spolková republika Německo do 1. února 2014.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 3. 2013 - 09:44