Domů Aktuality Přihlašte se do soutěže Město stromů 2010

Přihlašte se do soutěže Město stromů 2010

Soutěž Město stromů je společným projektem Nadace Partnerství a města Strakonice. Jde o celoroční kampaň inspirovanou stromy, do níž lze zapojit všechny obyvatele větších obcí.

Cílem akce je zvyšování zájmu občanů o životní prostředí města, v němž bydlí a pracují, znásobení jejich podílu při výsadbě nových stromů či na akcích ke zlepšení životního prostředí města a jeho okolí. Záštitu nad kampaní převzalo Ministerstvo životního prostředí.

Uzávěrka soutěžních přihlášek obcí, které by měly být minimálně velikosti obce s rozšířenou působností, je 5. června 2010. Během června a července pak odborná porota vybere vítězné město a v říjnu dojde k slavnostnímu předání titulu Město stromů. Vítěz získá finanční prémii ve výši 50 tisíc korun na realizaci kampaně, poukaz na zahradnické služby ve výši až 100 tisíc korun a účast v mezinárodní soutěži Entente Florale Europe. Kromě toho má právo používat po dobu jednoho roku prestižní titul Město stromů, převezme putovní žezlo Města stromů a má k dispozici roční asistenci Nadace Partnerství při realizaci kampaně. Formulář přihlášky a další informace můžete nalézt na stránkách nadace Partnerství. 

S nápadem věnovat jeden rok stromům přišlo v roce 2004 město Strakonice, které zrealizovalo kampaň nazvanou Rok stromu. Na základě velkého úspěchu kampaně se Nadace Partnerství rozhodla přenést tuto myšlenku pod názvem Město stromů i do dalších měst. Městem stromů se v roce 2006/2007 stala Kroměříž, následoval Tachov, v loňském roce Krnov. Současným držitelem titulu se může chlubit město Havířov.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 3. 2010 - 07:38