Domů Aktuality Prestižní dějepisná soutěž chebského gymnázia opět úspěšná

Prestižní dějepisná soutěž chebského gymnázia opět úspěšná

Letošního 16. ročníku věnovaného období vlády lucemburského rodu se zúčastnilo rekordních 60 gymnázií z celé České republiky, navíc se letos soutěže zúčastnili opět studenti z prestižního bratislavského gymnázia. Celkem své síly změřilo 189 studentů, které připravovalo 61 pedagogů-historiků. Soutěž organizovalo jako každým rokem Gymnázium v Chebu.
Garanty soutěže byli respektovaní historici z Prahy prof. PhDr. Kateřina Charvátová, CSc. a prof. PhDr. Lenka Bobková, CSc., kteří se přímo podíleli na přípravě otázek I. a II. kola, zároveň byli hlavními porotci soutěže. Do přípravy otázek III. kola, které připravil organizátor celé akce a učitel dějepisu chebského gymnázia Miroslav Stulák, se ochotně a nezištně zapojili divadelní a filmový herci Martin Dejdar a Petr Vacek Historického klání se účastnili rovněž pracovníci Historického ústavu Akademie věd České republiky a renomovaní historici prof. Dr. Josef Žemlička, DrSc.  a  doc. Petr Charvát, DrSc.

Organizátoři připravili pro tříčlenná družstva jednotlivých gymnázií hodnotné ceny.  První tři gymnázia získala postupně plazmovou televizi, počítač s monitorem a barevnou laserovou tiskárnu. Vítězové a jejich pedagogové získali notebooky, kapesní počítače a videokamery. Všichni studenti-účastníci soutěže obdrželi knihy vztahující se k českým dějinám v hodnotě téměř 1 500 korun

Rozpočet soutěže přesáhl 850 tisíc korun. Finanční prostředky se podařily zajistit díky mimořádné podpoře chebské radnice, Krajského úřadu Karlovarského kraje a desítkám sponzorů, včetně měst Františkovy Lázně, Luby, Skalná a obce Nový Kostel. Dějepisnou soutěž rovněž podpořili všichni poslanci a senátoři Parlamentu České republiky za Karlovarský kraj.

K horkým favoritům patřili především studenti strakonického gymnázia vedeni středoškolskou profesorkou Alenou Klichovou, kteří v 16leté historii soutěže dokázali  v konkurenci několika desítek gymnázií zvítězit pětkrát. Na organizaci samotného průběhu soutěže se přímo podílelo přes 50 studentů chebského gymnázia, ať už v roli hostesek, členů realizačního týmu či při zpracování výsledků soutěže.

Výsledková listina

Datum aktualizace 14. 12. 2007 - 09:50