Domů Aktuality Policie v Karlových Varech má novou služebnu

Policie v Karlových Varech má novou služebnu

Slavnostně byly nové vstupní prostory Okresního ředitelství policie v Karlových Varech otevřeny 23. ledna ministrem vnitra Ivanem Langerem a hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Pavlem.
Náklady na vybudování recepce v rámci projektu P1000 přesáhly 4,7  milionu korun. Kromě styku s veřejností v nových prostorách umožní modernizace také lepší podmínky pro výkon služby. Podle vyjádření ministra vnitra by se v průběhu tří let měla začít stavět zcela nová budova v areálu krajských institucí.“Věříme, že určitou částkou přispěje kraj a peníze chceme získat i z prodeje budov v lázních,“vysvětlil Langer.

Městské oddělení policie sídlí v budově společně s okresním ředitelstvím v centru města. Obnova vstupní recepce byla proto nutná už z toho důvodu, že sem často přicházejí lázeňští hosté a turisté. Nové prostory recepce jsou vybaveny veškerými potřebnými technologiemi. Samozřejmostí je i bezbariérový přístup pro hendikepované občany. Rodiče s dětmi budou moci při čekání na vyřízení svých záležitostí využít dětský koutek.

Cílem Projektu P1000 je zlepšení pracovních podmínek pro policisty a  příjemné prostředí by mělo pomoci k budování trvalé důvěry mezi občany a policií. Do roku 2010 chce ministerstvo vnitra investovat do modernizace policejních stanic 3, 5 miliardy korun.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 1. 2008 - 10:54