Domů Aktuality Po roce se vrací soutěž Kudy z nudy

Po roce se vrací soutěž Kudy z nudy

Podpora a oživení domácího cestovního ruchu je hlavním cílem soutěže Kudy z nudy 2010. Druhého ročníku klání o nejlepší tuzemskou turistickou nabídku, které pořádá agentura CzechTourism, se zúčastní také Karlovarský kraj, a to v kategorii Západočeské lázně.

V prvním kole do soutěže zasáhli odborníci v oblasti cestovního ruchu, mimo jiné i jednotlivé kraje. Za každý region bylo nominováno 10 aktivit, které postupují do druhého, již veřejného kola.

„Na webových stránkách soutěže mohou zájemci hlasovat od 1. července do 31. srpna,“ informovala krajská radní Eva Valjentová. Soutěžit budou: Hrad Vildštejn ve Skalné, Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou, Statek Bernard v Královském Poříčí, Miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních, Hradní stezka – Burgenstrasse, Cesta z města aneb aktivní dovolená v západních Čechách, Golf club Kynžvart, Posvátný okrsek v Ostrově, Naučná stezka Kladskými rašeliništi a Přírodní koupaliště Michal v Sokolově (Tyto nominace zaslal krajský úřad organizátorovi soutěže, který tři z nich - Miniaturpark Boheminium, Cesta z města aneb aktivní dovolená v západních Čechách a Naučná stezka Kladská - vyřadil a nahradil jinými dle své volby - Mariánské Lázně-relaxace pro tělo i duši, Komfort, prvotřídní léčba a wellness - vše pod jednou střechou lázeňského komplexu Spa Resort Sanssouci Karlovy Vary a Aquacentrum Agricola, pozn. red).

V pravidlech soutěže je, že každý účastník může hlasovat vždy jen pro jednu nabídku z každého turistického regionu. Novinkou letošního ročníku je takzvaná „čtenářská divoká karta“, tedy nominace podle výběru hlasujících.

Zástupci tří aktivit, které získají nejvíce hlasů, budou odměněni na závěrečné slavnosti. Vedle toho budou vylosováni tři hlasující, kteří získají víkendový relaxační pobyt pro dvě osoby v Lázních Poděbrady.

V loňském ročníku soutěže v kategorii Západočeské lázně zvítězila hornická expozice muzea v Krásně, druhý byl zámek a zámecký pivovar Chyše a třetí Národní přírodní rezervace Soos.

Datum aktualizace 29. 6. 2010 - 07:12