Domů Aktuality Plavecký kurz pomůže hendikepovaným dětem

Plavecký kurz pomůže hendikepovaným dětem

Dvacet dětí s tělesným postižením ve věku od 8 do 16 let se od 7. do 13. listopadu zúčastní dvanáctého ročníku pobytové akce v Lázních Kynžvart, kterou pořádá Středisko Karlovy Vary KONTAKTU bB ve spolupráci se sportovním klubem SK KONTAKT KARLOVY VARY.

 „Nové zkušenosti z neznámého a překonávání zdánlivě nemožného otevírají dětem s postižením dveře k aktivnímu zapojení do života, a to považujeme za hlavní poslání našeho sdružení,“ říká vedoucí střediska Štěpánka Řehořková. Mnohé děti se akce účastní bez doprovodu rodičů a spoléhají se na celodenní asistenci dobrovolníků, kteří zastávají i funkci proškoleného instruktora plavání.

Výuka plavání probíhá na této pobytové akci dvakrát denně. Instruktor prostřednictvím metodické řady Kovář-Nevrkla individuálně spolupracuje s plavcem a učí ho samostatnému pohybu ve vodě. Při této činnosti plavec zapojuje partie, které v běžném životním režimu používá jen zřídka. Každý den je vyhrazen čas na rehabilitaci zaměřenou na dechová cvičení, protažení zkrácených svalových partií a rozvoji koordinace.

Na závěr týdne jsou pro děti připravené závody Chebský Špalíček. Plavecké klání je cennou prověrkou, kde si děti ověří, které plavecké dovednosti se za týden intenzivního tréninku a cvičení naučily a na čem je potřeba ještě pracovat při celoroční výuce. Chebský Špalíček letos poprvé okoření účast žáků ze základních škol v Chebu. Štafetový kolík si tak během závodu budou předávat děti bez handicapu s dětmi s postižením.

Další pestré zážitky připraví pobytové akci tematický doplňkový program, který dětem přinese spoustu úkolů a dobrodružství a nabídnou nejen příležitost pobavit se, ale také se zábavnou formou poučit.

Záštitu nad závodem převzal a osobní účast přislíbil tajemník Městského úřadu Cheb Václav Sýkora.

Pobytovou akci Lázně dětem můžete podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS KONTAKT, pro celoroční podporu pak DMS ROK KONTAKT.
Cena jedné DMS je 30 Kč (resp. 12 x 30 Kč), plavci s tělesným postižením obdrží 27 Kč. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz

 

 

Datum aktualizace 26. 10. 2010 - 08:34