Domů Aktuality Nová informační tabule v Trojmezí připomíná historii

Nová informační tabule v Trojmezí připomíná historii

V místě, kde se pomyslně sbíhají hranice České republiky, tedy Karlovarského kraje. Bavorska a Saska, nyní stojí nová informační tabule, která má připomenout dobu, kdy byly obě země odděleny přísně střeženými hranicemi i "železnou oponou".

Tabuli dnes nedaleko českých Hranic a německé obce Regnitzlosau u hraničního potoka Mühlbach slavnostně odhalil německý ministr vnitra Hans – Peter Friedrich a 1. náměstek ministra vnitra ČR Jaroslav Hruška za účasti zástupců regionů i starostů obcí.“Tabule stojí na symbolickém místě, kde před více než dvaceti lety končil západní svět a je dnes těžké si představit, co se tu odehrávalo,“uvedl Friedrich. Jeho český protějšek dodal, že kdyby se v té době uskutečnila taková akce, byli by účastníci předvedeni pohraniční stráží a podrobeni bezpečnostním opatřením.

Usazení informační tabule iniciovala stálá česko-německá hraniční komise, jako akt spolupráce a partnerství obou států a dotčených regionů. „Minulost je za námi, dnes tady vede krásná naučná stezka, projíždějí zde cykloturisté obou zemí, je to místo setkávání přátel,“ poznamenal náměstek hejtmana Petr Navrátil. Představitelé obou zemí stvrdili společný akt podpisemi do Zlaté knihy obce Regnitzlosau i do kroniky Hranic.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 7. 2011 - 12:09