Domů Aktuality Neziskové organizace chtějí spolupracovat s krajem, obcemi i podnikateli

Neziskové organizace chtějí spolupracovat s krajem, obcemi i podnikateli

Vyplynulo to ze setkání zástupců neziskových organizací u kulatého stolu, kterého se účastnil hejtman Karlovarkého kraje Josef Novotný, náměstek hejtmana Miloslav Čermák, představitelé obcí a podnikatelské sféry v regionu.

Akci zorganizovala Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje. „V neziskových organizacích pracuje v poslední době řada mladých lidí, jsou aktivní a to nás pohání dopředu,“ uvedl předseda asociace Rudolf Chlad. Zástupci neziskových organizací zdůraznili potřebu spolupracovat především se státem při zajištění rovného přístupu k financím z veřejných zdrojů. Právě tyto organizace nabízejí v regionech nová pracovní místa, podílejí se na rekvalifikaci, vzdělávání, ale i na různých aktivitách pro nezaměstnané či sociálně vyloučené.“Neziskové organizace v našem kraji fungují dobře a čím dál kvalitněji. Proto se jim snažíme být k dispozici,“ujistil přítomné hejtman Josef Novotný.

Během akce předaly neziskovky účastníkům symbolické meče, které mají  charakterizovat  role zúčastněných aktérů v demokratické společnosti. „ Víme, že spolupráce kraje a neziskových organizací se nyní stále zlepšuje, chceme naslouchat potřebám neziskovek a komunikovat s nimi napříč regiony,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák, který je zároveň předsedou komise pro sociální věci při Asociaci krajů ČR.

Setkání u kulatého stolu se konalo v rámci kampaně „Týdny pro neziskový sektor“. V regionech si kampaň klade za cíl prezentaci celého spektra činností a zájmových oblastí, kterým se neziskové organizace věnují. Záštitu nad akcí převzal předseda PS PČR Miloslav Vlček a ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 25. 3. 2010 - 13:29