Domů Aktuality Nemocnici v Chebu nechá kraj zrekonstruovat

Nemocnici v Chebu nechá kraj zrekonstruovat

V areálu chebské nemocnice, součásti Karlovarské krajské nemocnice (KKN), začne dlouho plánovaná rekonstrukce. Ve výběrovém řízení na první etapu prací, do kterého se přihlásilo osm firem, krajští radní zvolili sdružení firem Hochtief CZ. To nabídlo nejnižší cenu 120 milionů korun.

„Základní podmínkou kraje bylo, že náklady nesmějí být vyšší než 130 milionů korun. Šest firem ji nesplnilo, proto byly vyřazeny,“ informoval náměstek hejtmana a člen představenstva KKN Jaroslav Bradáč.

První etapa prací zahrne vedle oprav a úprav v pravé části hlavní budovy B také spojovací koridor s budovou C. „Například na vyšetření na počítačovém tomografu jsou nyní pacienti do budovy C převáženi přes dvůr,“ přiblížil náměstek hejtmana a člen představenstva KKN Jaroslav Bradáč s tím, že se takto transportuje i prádlo a potraviny, což je možné jen díky výjimce hygieniků.

Práce by měly trvat zhruba 14 měsíců, zatím ale není jasné, kdy budou zahájeny. Podle Bradáče je totiž pravděpodobné, že se některá z neúspěšných  firem odvolá, čímž by byl začátek rekonstrukce odsunut.

Opravy budou probíhat za provozu nemocnice. „ To znamená, že provoz bude muset být omezen a vnitřně reorganizován,“ řekl Bradáč.

Kraj chce do oprav chátrajících budov chebské nemocnice investovat i v budoucnu. Plánuje celkem tři etapy rekonstrukce za asi 450 milionů korun.

Datum aktualizace 24. 9. 2010 - 11:08