Domů Aktuality Nemocnice hospodaří lépe

Nemocnice hospodaří lépe

Hospodaření Karlovarské krajské nemocnice, a.s se v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně zlepšilo. V loňském roce  byla v tomto období společnost ve ztrátě ve výši téměř třiceti čtyř milionů, letos to bylo přes čtrnáct milionů korun.
V uplynulých dvou letech přitom schodek dosáhl zhruba 120 milionů korun. „ Podle informací nového vedení se ale pro příští obodbí výše schodku příliš nezmění. Zhruba 53,5 procenta z této částky tvoří nárůst mezd, 35 procent nárůst nákladů na spotřebu materiálu a energie, 11 procent na služby a zbytek jsou ostatní náklady,“ vysvětluje hejtman Josef Pavel.

Karlovarský kraj, který je jediným akcionářem společnosti KKN, a.s. zároveň chystá rozsáhlé investice do všech tří nemocnic. „Zásadní investicí pro nás bude výstavba pětipodlažního pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu v areálu nemocnice v Karlových Varech. Pavilón má být financován nákladem 400 miliónů ze zdrojů Karlovarského kraje a dokončen ve třetím čtvrtletí roku 2010. Přístrojové vybavení financované z Regionálního operačního programu (ROP) Unie má vyjít na dalších čtvrt miliardy,“ uvedl dále hejtman Pavel, s tím že v nejbližší době začne modernizace zdravotnických zařízení v Sokolově a Chebu.

Ještě letos  bude v sokolovské nemocnici zrealizován centrální příjem za 8 milionů korun  a výstavba centrálního příjmu za 6 milionů bude letos zahájena i v Chebu, dokončení prací je naplánováno na příští rok.

„Chceme tak zajistit nemocnici schopnost konkurovat sousedním regionům, Plzeňskému a Ústeckému kraji i Praze, kam pacienti dojíždějí za specializovanou péčí. Plánovaná výstavba by neměla ovlivnit chod krajské nemocnice a komplikovat běžný provoz v tomto zařízení,“ uzavřel Josef Pavel.
Datum aktualizace 24. 6. 2008 - 08:24