Domů Aktuality Na praxi na jaře? Na studentskou brigádu v létě? Nejvyšší čas přihlásit se!

Na praxi na jaře? Na studentskou brigádu v létě? Nejvyšší čas přihlásit se!

1.února zahájí WITTE Automotive v Nejdku registrace na letní brigády pro studentky a studenty středních a vysokých škol. Druhý největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji již v květnu2013 nabídne dvoutýdenní praxe vybraným studentům partnerských škol.

„Každoročně nás s žádostí osloví přes dvě stovky zájemců z řad studentů. Na některé pozice, a to i pro neplacené praxe, se nám osvědčila výběrová řízení. Někteří studenti si poprvé v životě otestují svoji konkurenceschopnost na trhu práce. V roce 2012 se to týkalo mladých logistiků z partnerské SOŠ Dalovice. Naše doporučení jsou jasná: registrujte se včas, zašlete Váš dotazník elektronicky a buďte připraveni zodpovědět doplňující otázky WITTE personalistů na telefonu nebo emailem,“ radí . Martina Poštová, tisková mluvčí společnosti.

 „Krok za krokem na praxích, letních či celoročních brigádách získávají studenti zkušenosti, poznávají procesy a nové technologie, ale učí se mimo jiné zodpovědnosti vůči týmu. Výchova budoucích zaměstnanců prostřednictvím dlouhodobé spolupráce s partnerskými nejen technickými školami je tou správnou a nejekonomičtější cestou,“ doplňuje Poštová.

Studenti mohou zasílat přihlášky od 1.února do 26.května 2013 na emailovou adresu: student@witte-automotive.cz. Vyrozumění o (ne)přijetí obdrží všichni uchazeči/-čky v prvním červnovém týdnu. Počty přijatých studentů se řídí požadavky jednotlivých výrobních týmů stejně jako například týmu konstrukce, zkušebny nebo interní dopravy.

V průměru nalezne ve WITTE Automotive každoročně uplatnění pět desítek studentů SŠ a VŠ. A ti, u kterých vládne oboustranná spokojenost, se vracejí a postupují ve WITTE profesním žebříčku technických pozic dál.

Datum aktualizace 28. 1. 2013 - 09:14