Domů Aktuality Na Carlsbad Ski Sprint se představí špičky českého lyžování

Na Carlsbad Ski Sprint se představí špičky českého lyžování

Mezinárodní závody v běhu na lyžích budou v neděli 26. prosince 2010 hostit Karlovy Vary na třídě T.G.Masaryka. Na trati závodních parametrů se představí zástupci běžeckého lyžování Lukáš Bauer a Martin Jakš a nejlepší čeští závodníci v biatlonu.

Letošní novinkou je exhibiční závod v biatlonu. V roce 2013 se bude v České republice v Novém městě na Moravě konat Mistrovství světa v biatlonu, proto pořadatelé chtějí návštěvníkům představit tuto disciplínu. Vzhledem k tomu, že němečtí závodníci odřekli účast v exhibičním závodě, oslovili organizátoři špičku českého biatlonu.

Z tohoto důvodu se upravil také časový program, start biatlonové exhibice bude v 18:00 hod. a start hlavního závodu v 19:00 hod.“ Na stejné trati, po které se bude prohánět nejlepší český lyžař Lukáš Bauer ve dvojici s Martinem Jakšem, se představí biatlonisté Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek, Ondřej Moravec a Jarda Soukup. „Abychom zatraktivnili biatlonovou exhibici, rozhodli jsme se pro systém závodu jednotlivců, celkem bude tedy 6 rozjížděk, malé a velké finále. V každé rozjížďce pojede závodník dvě kola, v prvním kole bude střílet ve stoje, v druhém vleže. Střílet budou závodníci laserovými puškami na terč umístěný ve Smetanových sadech“ uvedla manažerka pořádatele Lucie Švarcová.

V hlavním závodě se představí státy – Česká republika: Lukáš Bauer a Martin Jakš, Německo: Lars Haenel a Erik Haenel, Slovenská republika: Davorín Škvaridlo a Artur Gerhart a Rusko. Závodníci pojedou systémem tzv. amerických štafet sprint dvojic volnou technikou. Nebudou chybět ani dětské závody Knuspi závod dětských nadějí a McDonald´s závod olympijských nadějí, ve kterých se představí také závodníci klubu LK Slovan Karlovy Vary v čele s juniorským reprezentantem Jakubem Rádlem. Tito závodnici pojedou závod jednotlivců. Od 17ti hodin proběhne povánoční akustické vystoupení Anety Langerové, stříbrné vítězky pořadu StarDance IV.

Datum aktualizace 23. 12. 2010 - 07:53