Domů Aktuality Musíte dělat práci, co vás baví, a mít kolem sebe skvělé lidi, říká stoletá občanka

paní Cahajlová s radní Halákovou

Paní Anna Cahajlová vždy ráda chodila do společnosti a bavila se. U příležitosti jejích stých narozenin se proto sešla široká rodina, přátelé, sousedi a zástupci města Bečov nad Teplou, kde paní Cahajlová žije, aby společně oslavili její životní jubileum. Mezi početným zástupem gratulantů nechyběla ani radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Oslavenkyně se narodila na Slovensku, ve městě Humenné v blízkosti hranic s Ukrajinou. Pocházela ze zemědělské rodiny a od raného věku byla zvyklá pracovat. „Tenkrát byla taková doba, od dětství se muselo pracovat a pomáhat. Pásla jsem krávy, husy, chodila na pole, ale nejradši jsem stejně měla zahradničení,“ vyjmenovává paní Cahajlová a dodává, že díky práci se udržovala ve skvělé formě. Do Karlovarského kraje se přestěhovala za svým manželem, který byl místním rodákem.

Během oslavy si paní Cahajlová naplno užívala společnost svých vnoučat a pravnoučat. Na tóny dechové kapely si zatančila s panem starostou Miroslavem Neprašem a společně se svými kamarádkami ze spolku si zazpívala svoji oblíbenou písničku Čerešničky.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jarmila Ivasková
Datum aktualizace 24. 4. 2024 - 16:24