Domů Aktuality Ministerstvo pomůže obcím s vybudováním kanalizace a úpravny vody

Ministerstvo pomůže obcím s vybudováním kanalizace a úpravny vody

Ministerstvo zemědělství ČR poskytne bezúročné půjčky a dotace na investiční akce v oblasti vodovodů a kanalizací pro tři obce v Karlovarském kraji. Pomoc slíbili zástupci ministerstva při jednání s Lubošek Orálkem, radním Karlovarského kraje pro oblast životního prostředí.
Ministerstvo slibuje, že po prověření žádostí by mohlo pomoci s financováním tří akcí, kterým Komise Rady kraje pro posuzování dotací ze státního rozpočtu a Rada KK přidělila svým usnesením prioritu,“ říká radní Karlovarského kraje: „Ve dvou případech jde o kanalizaci, kde žadateli jsou Třebeň a Františkovy Lázně, a dále požádalo  město Nejdek o úpravnu vody v obci Limmnice.

Radní Orálek jednal se zástupci Ministerstva zemědělství ČR také o pomoci při  budování vodovodu, kanalizace a čističky odpadních vod v Dražově. Přesto, že investiční akce není ze strany obce připravena k realizaci, projednal radní kraje možnost případného zafinancování i mimo stanovený termín. Vzhledem k závažnosti situace přistoupili ministerští k dialogu o pomoci obci.
Datum aktualizace 12. 7. 2005 - 12:21