Domů Aktuality Ministerští úředníci školili starosty

Ministerští úředníci školili starosty

Krajský úřad Karlovarského kraje byl místem setkání úředníků ministerstev financí a vnitra se zástupci měst a obcí z regionu. Zúčastnění starostové, tajemníci úřadů a další si vyslechli informace o aktivitách, které se týkají nebo budou týkat také činnosti územních samospráv.

V dopoledním bloku přednášek pracovníci ministerstva financí hovořili o integrovaném systému Státní pokladny. Jeho smyslem je získání účinného a transparentního nástroje pro řízení veřejných financí. Ročně by se mělo ušetřit pět až deset miliard korun. „Do systému bude zainteresováno více než sto tisíc osob na různých úrovních od ministerstev přes státní fondy až po kraje a obce,“ nastínil náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček. Termín zavedení systému se už několikrát posunul. Podle Zajíčka má být spuštěn od 1. 1. 2013.

V odpoledních přednáškách úředníci ministerstva vnitra rozebírali téma základních registrů veřejné správy, kam patří mimo jiné registr obyvatel. Základní registry mají být bezpečnou a aktuální databází dat o občanech a státních i nestátních subjektech. Jejich zavedení výrazně zjednoduší komunikaci občanů s úřady. Například změnu, kterou občan provede na jednom úřadě, získají z registrů i ostatní úřady, které budou mít k údaji přístup. Ostrý start základních registrů je naplánován na 1. červenec 2012.

Datum aktualizace 26. 10. 2011 - 12:19