Domů Aktuality Lukáš Bauer se setkal s mladými olympioniky

Lukáš Bauer se setkal s mladými olympioniky

Kromě medailí  a diplomů získali mladí účastníci Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže za úspěšnou reprezentaci regionu další odměnu. Karlovarský kraj pro ně připravil setkání s hvězdou českého běžeckého lyžování, olympionikem a vítězem Tour de Ski Lukášem Bauerem.

Ten přivezl svým mladším kolegům ukázat jednu z olympijských medailí a diskutoval s nimi o svých zkušenostech z tréninku a velkých závodů. “Máte jedinečnou příležitost zjistit, jak vypadá příprava takového závodníka a jak trénuje, aby byl co nejlepší,“ vysvětlil hejtman Josef Novotný sportovním nadějím, které sbíraly na dětské olympiádě první vavříny.

Lukáš Bauer zhodnotil uplynulou sezónu, ve které se mu mimořádně dařilo. Zmínil se o průběhu olympijské štafety, vztazích mezi závodníky a nechal mladé sportovce nahlédnout do plánu letní přípravy.“Pro běžce na lyžích je v létě ideální kolo, proto budu absolvovat asi pět větších závodů na horských kolech za jednu z českých stájí. Zahájím tradičně Králem Šumavy,“uvedl Bauer. Popsal také své tréninkové dávky a nabádal děti, aby se kromě sportu snažily i ve škole. Cílem Lukáše Bauera pro příští sezónu bude zapracovat na rychlosti, především ve sprintech.


Hejtman Josef Novotný mladým olympionikům představil plán uspořádat v roce 2012 další ročník olympiády dětí a mládeže přímo v Karlovarském kraji. V závěru setkání předal  závodníkovi dar v podobě běžce na lyžích ze skla a kovu a popřál všem úspěch ve sportu i mimo něj.

 

 

 

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 21. 4. 2010 - 08:16