Domů Aktuality Logistická škola má díky krajským financím nový kabát

Logistická škola má díky krajským financím nový kabát

V těchto dnech byla dokončena 3. etapa rekonstrukce kulturní památky Nový zámek v Dalovicích, kde sídlí střední odborná logistická škola. Budova má novou fasádu za 2, 5 milionu korun z krajského rozpočtu.

Zámeček uprostřed parku vybudovaný v roce 1875 Friedrichem von Riedelstein prošel v uplynulém období zásadní proměnou. Tři etapy novodobé obnovy budovy začaly v roce 2008 rekonstrukcí topení. „Následovala výměna oken a dveří, která probíhala v souladu s původní podobou zámku. V letošním roce zakončili stavbaři práce na obnově budovy zhotovením nové fasády,“vysvětlil náměstek hejtmana Martin Havel. Celkové náklady na tři etapy přesáhly 5 milionů korun.

Všichni návštěvníci zámeckého dalovického parku tak mohou obdivovat nejen památný Körnerův dub nedaleko školy, ale i opravenou památku. „Na 29. listopad 2012 chystá škola Den otevřených dveří s prohlídkou všech prostor. Naši studenti chtějí ukázat, že lze citlivě spojit nadstandardní technické vybavení se zachováním historické hodnoty této kulturní památky Karlovarska,“uzavřela ředitelka logistické školy Vladimíra Štrynclová.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 10. 2012 - 13:44