Domů Aktuality Larva: Chceme, aby jednala vláda

Larva: Chceme, aby jednala vláda

Více než sedmdesát lékařů Karlovarské krajské nemocnice (KKN), kteří jsou nespokojení se situací ve zdravotnictví, se připojilo k celostátní výzvě Děkujeme, odcházíme a podalo výpovědi. Z nemocnice Karlovy Vary jich hodlá odejít 58 a z nemocnice Cheb 18.

 

O vývoji zdravotnictví v kraji v minulém týdnu diskutovali hejtman Josef Novotný a krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Larva s primáři karlovarské nemocnice. Podle Larvy ale kraj není tím, kdo by měl nyní hledat cestu ven z krize.

„Znovu musím opakovat, že jde o záležitost vlády a zdravotních pojišťoven. Požadavky odborového svazu jsou jednoznačné, manipulace s ´drobnými´ penězi ze strany kraje by v současnosti byla kontraproduktivní a mohla by být vnímána jako pokus zviklat stanovisko některých lékařů,“ řekl Larva s tím, že jednat musí vláda. „Krize je něčím vyvolána, proto by vláda měla urychleně řešit odstranění této příčiny, my se jen můžeme pokusit zmírnit důsledky krize,“ dodal radní.

Jak bylo dohodnuto na zmíněné schůzce hejtmana s primáři karlovarské nemocnice, bude pokračovat tvorba krizového plánu k zajištění zdravotní péče. „V nouzi budeme muset vozit pacienty do nemocnic například v Ústí nebo v Plzni," nastínil Larva.

S lékaři, kteří podali výpověď, bude ještě jednat generální ředitel KKN Zdeněk Horák.

Datum aktualizace 28. 12. 2010 - 13:45