Domů Aktuality Kubánská návštěva v Karlovarském kraji

Kubánská návštěva v Karlovarském kraji

Na setkání s představiteli kraje  přijela ve středu 26. září zástupkyně kubánského velvyslanectví v ČR Bárbara E. Montalvo.
Důvodem k návštěvě byla podle ní snaha poznat i jiná místa naší země, než je samotné hlavní město. V prostorách KÚ KK ji přijal náměstek hejtmana Jiří Behenský. „Plně sdílím názor, že poznat hlavní město je málo, zvlášť když Karlovarský kraj patří po Praze k nejoblíbenějším cílům turistů u nás,“ poznamenal Jiří Behenský.

Reprezentantku kubánského velvyslanectví seznámil náměstek hejtmana s dvousetletou tradicí lázeňství v kraji, s nejznámějšími památkami, k nimž patří historické jádro Chebu, hrad Loket nebo zámek Kynžvart, a také s přírodními skvosty, které lákají návštěvníky z celého světa. Zmínil také blížící se Tourfilm jako jedinečnou příležitost k propagaci turisticky atraktivních lokalit.

Zástupkyně velvyslanectví uvedla, že Kuba v posledních dvanácti letech přistoupila k intenzivnímu rozvoji cestovního ruchu, který je hlavním zdrojem příjmů země. Představitele kraje také informovala o prudkém nárůstu počtu českých turistů na Kubě z dřívějších 500 návštěvníků ročně na současných 7,5 tisíce českých turistů za rok. „Paní Montalvo nabídla svou pomoc ke zvýšení propagace Karlovarského kraje na Kubě a zajímala se také o plánované výjezdní zasedání cestovních kanceláří Jižní Ameriky v našem regionu,“uzavřel Jiří Behenský.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 26. 9. 2007 - 11:51