Domů Aktuality Krizový štáb Karlovarského kraje cvičil připravenost na železniční nehodu

Krizový štáb Karlovarského kraje cvičil připravenost na železniční nehodu

Střet vlaku s autobusem na nechráněném železničním přejezdu trati ve směru Oloví  - Kraslice se stal tématem cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje. Autobus měl převážet 40 dětí, ve vlaku v tu dobu bylo celkem 80 cestujících.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi závažnou situaci a na místě by mohlo být množství raněných, kteří musí být urychleně převáženi do nemocnic v regionu, svolal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný Krizový štáb Karlovarského kraje. „Cílem cvičení bylo prověřit systém připravenosti orgánů Karlovarského kraje a složek Integrovaného záchranného systému na takovou situaci. Zároveň jsme potřebovali zjistit, jak jsme schopni koordinovat jednotlivé kroky při záchraně lidských životů, převozu raněných a jejich umístění do nemocnic, při zabezpečení průjezdu sanit nebo zajištění místa nehody,“ uvedl hejtman.

Cvičení se účastnil i krizový štáb města Kraslice. V případě, že by město nebylo schopno událost zvládnout vlastními silami, může požádat hejtmana o koordinaci prací. „V podobném případě, kdy jde o záležitost mimořádného stupně, je třeba mimo jiné těsné spolupráce záchranářů, hasičů i policie, úkolem krajského úřadu je aktivovat traumatologický plán kraje, zjistit, jaké jsou kapacity v nemocnicích, informovat rodiny obětí prostřednictvím médií a internetových stránek,“ vysvětlil vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení krajského úřadu Manfred Kraus. Krizový štáb by však musel řešit i obnovení dopravy v oblasti, zmapování poškození silnice i železnice nebo zjišťování, zda nedošlo ke kontaminaci půdy a blízké říčky Svatavy ropnými látkami.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 29. 11. 2011 - 14:17