Domů Aktuality Krajský úřad ukončil kontrolu hospodaření v ISŠ Cheb

Krajský úřad ukončil kontrolu hospodaření v ISŠ Cheb

Kontrola probíhala v Integrované střední škole v Chebu v souvislosti s odvoláním bývalého ředitele školy Jana Kota. Z kontrolních zjištění vyplynulo, že byly odhaleny nedostatky v inventarizaci majetku, vyplácení odměn a celkově v účetních uzávěrkách za rok 2008 a 2009.

 „Bývalé vedení školy si například nechalo vyplatit vánoční odměny v řádu desetitisíců, někteří zaměstnanci školy byli zařazeni do vyšších platových tříd, než jim příslušelo. Taktéž byly některým zaměstnancům vypláceny odměny, které neodpovídaly platovému zařazení, a neoprávněně udělovány půjčky z Fondu kulturních a sociálních potřeb,“uvedl krajský radní Vratislav Emler.

Vzhledem k těmto nesrovnalostem kraj podal v nedávné době trestní oznámení na neznámého pachatele a případ je nyní v šetření Policie České republiky. "Společně s novým ředitelem školy Miroslavem Liškou nyní pracujeme na tom, aby už k žádným chybám v hospodaření nedocházelo. Výuka i obvyklé pedagogické činnosti probíhají normálně a věřím, že se podaří odstranit problémy v ekonomice školy co nejdříve," uzavřel radní.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 3. 2010 - 08:10