Domů Aktuality Krajský soud otevřel pobočku v Karlových Varech

Krajský soud otevřel pobočku v Karlových Varech

Pobočka plzeňského krajského soudu v Karlových Varech nabídne občanům výpisy z obchodního a trestního rejstříku a služby soudní podatelny .

V pondělí 17. prosince ji slavnostně otevřel ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil společně s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Pavlem. Pracoviště s pěti zaměstnanci by mělo fungovat do doby, než bude v areálu krajských institucí vystavěna nová justiční budova. „Za účelem výstavby budovy krajského soudu jsme z rozpočtu kraje vyčlenili částku 50 milionů korun jako půjčku ministerstvu na tuto investiční akci,“ vysvětlil hejtman Josef Pavel s tím, že by uvítal, kdyby se se stavbou krajského soudu začalo během příštího roku.

Ministr Jiří Pospíšil ocenil aktivní roli kraje. „Jste prvním místem, kdy kraj takto výrazně pomáhá zabezpečit chod krajské justice, protože ministerstvo samo o sobě není schopno realizovat najednou všechny investice.“Stavba krajského soudu je zatím ve stádiu přípravy projektové dokumentace. Podle ministrových slov by měla krajská soudní budova být hotova do tří let. Celkové náklady na vybudování justičního objektu se mohou pohybovat okolo 200 milionů korun.


 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 17. 12. 2007 - 16:02