Domů Aktuality Krajský program dalšího vzdělávání se zaměřuje na mateřské školy

Krajský program dalšího vzdělávání se zaměřuje na mateřské školy

Program dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských škol pro letošní rok vznikl na pomoc mateřským školám, které neměly v minulých letech možnost čerpat prostředky z Evropského sociálního fondu na tuto oblast.

Program plně zapadá do systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků vybudovaného prostřednictvím globálních grantů v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, který se začal vytvářet od ledna 2010 pro pedagogy základních a středních škol.

V rámci realizace tohoto systému již vznikla tři vzdělávací střediska v Karlových Varech, Sokolově a Chebu, metodické kabinety pro všeobecně vzdělávací obory a Krajské vzdělávací centrum při Gymnáziu Sokolov. „Centrum získá od kraje příspěvek ve výši 100 tisíc korun právě na vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských škol,“uvedl krajský radní Vratislav Emler. V současnosti probíhají školení metodiků a vzdělávací kurzy a workshopy pro pedagogické pracovníky. Na internetových stránkách Krajského vzdělávacího centra jsou k dispozici aktuální informace o nabídce vzdělávacích kurzů.

Krajské vzdělávací centrum by mělo připravit pro učitele mateřských škol obdobný model dalšího vzdělávání, jaký je nabízen pedagogům základních a středních škol. Jde především o doplnění chybějících dovedností ve využívání výpočetní techniky a sledování moderních trendů v informačních technologiích, dále o metodické workshopy zaměřené například na zavádění školního vzdělávacího programu do života školy. Program předpokládá vznik krajského metodického kabinetu s prostorem pro výměnu zkušeností.„Vzhledem k tomu, že je program plně financován z krajského rozpočtu, budou všechny plánované akce pro účastníky zdarma,“ uzavřel Emler.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 24. 1. 2011 - 10:12