Domů Aktuality Krajské kolo klání v hodu mobilem se koná 1. června na Rolavě

Krajské kolo klání v hodu mobilem se koná 1. června na Rolavě

Boj o titul krajského mistra v hodu mobilním telefonem do dálky, řadu dalších zajímavých soutěží, možnost odevzdání vysloužilé elektroniky k recyklaci a na závěr koncert skupiny Kryštof. To vše nabídne krajské kolo Mistrovství ČR v hodu mobilem, které se uskuteční ve středu 1. června od 9 hodin na koupališti Rolava.

Akci, která je součástí osvětového turné s názvem Zahoď mobil, pořádá nezisková společnost ASEKOL zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu. Podporuje ji i Karlovarský kraj. „Akce tohoto typu považuji za velice přínosné a doufám, že se v Karlových Varech podaří nejen překonat český rekord, ale zároveň si občané odnesou poučení, že mobilní telefony je třeba recyklovat,“ řekl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Na koupališti Rolava se bude házet mobily do dálky ze stoje a křesla, na cíl a poslední disciplínou bude freestyle. Zúčastnit se může každý z příchozích, vítěz bude pozván na završující klání, ze kterého vzejde mistr republiky.

Návštěvníci si budou také moci vyzkoušet vozítko Segway, zasoutěžit si ve vzpírání elektročinky, nebo společně s odborníky z České astronomické společnosti pozorovat Slunce. Každý, kdo přinese starý mobil nebo jinou drobnou elektroniku (baterie, fén, elektronický budík apod.), bude zařazen do slosování o telefony. Zhruba od 18.30 hodin vystoupí kapela Kryštof, kdy vstupenkou bude vysloužilý mobil.

Hod mobilem jako sportovní odvětví měl premiéru v roce 2000 ve Finsku, kde se také koná světový šampionát. Národní mistrovství pořádá řada evropských zemí, například Norsko, Švýcarsko, Velká Británie, Španělsko či Lichtenštejnsko, ale i ve Spojených státech. Držitelem světového rekordu je Chris Hughff z Velké Británie za hod dlouhý 95,83 metru. Nejlepším výkonem v ČR je 74,42 metru v mužské kategorii a 35,61 metru v ženské kategorii.

Bližší informace o osvětovém turné jsou na http://www.zahodmobil.cz/cs/uvodni-stranka.html.

 

Datum aktualizace 25. 5. 2011 - 08:04