Domů Aktuality Krajské internetové stránky budou mít novou tvář

Krajské internetové stránky budou mít novou tvář

Přehlednější a přívětivější pro uživatele - takové budou zmodernizované internetové stránky Karlovarského kraje. Zjednoduší se především titulní strana portálu a vznikne samostatný web s názvem Karlovarský kraj.

„Chtěli bychom, aby se na stránkách jejich návštěvníci bez problémů orientovali a nemuseli složitě hledat jednotlivá témata. Podle našich průzkumů totiž krajské internetové stránky s oblibou vyhledávají lidé všech věkových skupin, navíc slouží jako informační zdroj například pro média,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel. Dodal také, že změny usnadní přístup návštěvníků ke všem 53 webovým projektům, které jsou součástí krajského informačního portálu.

Hlavní změny tkví v tom, že se na hlavní straně objeví upravená klíčová témata života kraje, tedy oblast dopravy, zdravotnictví nebo školství, střed strany zůstane vyhrazen přehledu dění v Karlovarském kraji v podobě internetových Krajských listů. Součástí titulního webu zůstanou ankety a soutěže, či odkazy na stránky obcí a krajských organizací spravované odborem informatiky krajského úřadu.

Na hlavní straně budou mít nově záložku samostatné weby s názvem Karlovarský kraj a Úřední deska. „Na webu Karlovarský kraj budou k dispozici základní údaje o vedení kraje, o symbolice a správním členění. Na webu Úřední deska najdou návštěvníci přehled aktuálních dokumentů jako jsou například výběrová řízení, volná místa, veřejné vyhlášky či záměry kraje,“ vysvětlil Havel. Ostatní stránky budou graficky sjednoceny s titulní stranou. Součástí portálu zůstanou také oblíbené weby jako je Cykloportál, Kalendář – kultura, sport nebo Cestovní ruch. Ten je přeložen do šesti jazykových mutací a má u návštěvníků  velký ohlas.

„Změny portálu by měly přilákat vyšší počet uživatelů. V současné době činí měsíční průměrná návštěvnost portálu 68 tisíc lidí, počet navštívených stránek je 340 tisíc,“ vyčíslil vedoucí odboru informatiky krajského úřadu Ivan Kocmich. V nové podobě by se internetové stránky kraje měly představit lidem během dubna letošního roku.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 28. 1. 2010 - 07:37