Domů Aktuality Krajská knihovna nabízí novou službu pro slabozraké návštěvníky

Krajská knihovna nabízí novou službu pro slabozraké návštěvníky

Krajská knihovna v Karlových Varech poskytuje služby nevidomým a slabozrakým ve specializovaném oddělení pro handicapované již 16 let. Nově svým uživatelům  nabízí kamerovou zvětšovací lupu, která umožní snadnější čtení lidem se zrakovými vadami.

Karlovarské středisko Tyfloservis dlouhodobě zapůjčilo krajské knihovně kamerovou zvětšovací lupu Presto - stolní verzi se čtecím stolkem. Jedná se o výkonnou pomůcku pro slabozraké, vyznačující se nenáročnou obsluhou a velkým zvětšením. "Umožňuje číst nejrůznější texty a také prohlížet obrázky na obrazovce. Text je možné ještě upravit výřezem a zvýrazněním linky. Zvětšení obrazu je až čtyřicetinásobné,"vysvětluje ředitelka krajské knihovny Eva Žáková.

Pozadí textu se dá vytvořit v barevných kontrastech, zvýšit nebo snížit kontrast a jas obrazu. Kamerová lupa poskytuje velmi komfortní možnost čtení i velmi drobného písma. "Zveme návštěvníky knihovny se zrakovými vadami, aby se přišli s touto novou pomůckou, a všemi jejími užitečnými funkcemi, seznámit," uzavřela Eva Žáková.

Datum aktualizace 29. 12. 2011 - 09:22