Domů Aktuality Krajem budou projíždět vojenské kolony

Krajem budou projíždět vojenské kolony

Směřovat budou do prostoru vojenského újezdu Hradiště, kde v období od 26. února do 12. března proběhne cvičení jednotek NATO. Několik desítek kolon s vojenskou technikou pojede do 9. března po trase Pomezí - Cheb - Sokolov - Karlovy Vary - Hradiště.

Největší přesuny přitom nastanou 25. a 27. února v dopoledních hodinách a 2. - 4. března mezi třetí hodinou ranní a třetí hodinou odpoledne. „ V odpoledních hodinách může dojít ke zpomalení provozu v Sokolově, mohou se tvořit i zácpy, a proto policie žádá řidiče o zachování klidu a pochopení. Zároveň upozorňuje řidiče na zákaz předjíždění vozidel v koloně a následné zařazení se mezi ně,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Kávová s tím, že řidič může být za toto jednání policisty pokutován a navíc tím může způsobit nebezpečnou situaci na silnici.

Mezi průjezdem kolon, které bude tvořit vždy maximálně 25 vozidel, bude dodržován interval asi 30 minut. V průběhu cvičení bude provedeno dalších několik přesunů, ale půjde většinou o pohyb samostatných vozidel zabezpečujících logistiku Kolony bude doprovázet vojenská policie. „Karlovarský kraj poskytl část svého území na výcvikové akce našich i zahraničních vojenských jednotek. Mnohdy to znamená zátěž pro krajské silnice a omezení v dopravě, vyžaduje to i trpělivost obyvatel obcí sousedících s vojenským újezdem Hradiště. Proto věřím, že až bude třeba využít podpory ministerstva obrany, vyjde nám vstříc,“ konstatoval hejtman Josef Novotný.. Odjezd vojenských kolon ze cvičení je plánován v době od 11. do 12. března za stejných podmínek jako při příjezdu. „O přesunech v závěru cvičení budeme řidiče opět informovat. O plánovaném cvičení zpravil přednosta vojenského újezdu také starosty sousedních obcí,“ dodal hejtman.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 23. 2. 2010 - 08:57