Domů Aktuality Kraj vyhlásí jednací řízení na provozování železničních tratí

Kraj vyhlásí jednací řízení na provozování železničních tratí

Jedná se o devět železničních tratí v regionu. Ty jsou zařazeny do systému základní dopravní obslužnosti. Smlouvy mezi krajem a subjekty, které na nich nyní dopravu zajišťují končí letos 31. prosince. Karlovarský kraj proto v nejbližší době obešle všechny společnosti s licencí na provoz železniční osobní dopravy.  O uzavření smlouvy s Karlovarským krajem se mohou ucházet do 25. července.
Jednací řízení se bude týkat tratí Karlovy Vary - Merklín, Cheb - Pernštejn, Karlovy Vary - Potůčky, Chodov - Nová Role, Bečov - Nové Sedlo, Sokolov - Kraslice, Františkovy Lázně - Plesná, Bečov - Libkovice a Cheb - Chodová Planá.

Při výběru dopravců na železnici bude Karlovarský kraj vycházet hlavně z nabídnuté ceny. Tedy částky, již budou dopravci požadovat jako úhradu ztráty při zajištění základní dopravní obslužnosti na konkrétních tratích. „Kontrakt na roční objem ujetých kilometrů se bude moci změnit během čtyř let, což bude doba platnosti nových smluv, nahoru či dolů pouze o deset procent. Dohodnutou cenu pak bude možné zvyšovat jenom o roční inflaci vyhlášenou Českým statistickým úřadem,“ vysvětlil první náměstek hejtmana Jan Zborník.

Podle Jana Zborníka bude k účasti v jednacím řízení vyzváno pět až šest firem, které licence vlastní. "Jednací řízení bude mít nejspíše více kol. V tom prvním pouze zjistíme, kolik je zájemců o železniční tratě a zda mají v pořádku všechny náležitosti. Tedy především licence. Teprve potom dostanou vážní uchazeči přesné podmínky, podle nichž budeme vybírat. Celý proces musíme uzavřít před vypršením současných smluv," dodal Jan Zborník.
Datum aktualizace 11. 7. 2006 - 09:43