Domů Aktuality Kraj rozdělí 10 milionů na hospodaření v lesích

Kraj rozdělí 10 milionů na hospodaření v lesích

Obce a lesní firmy mohou v Karlovarském kraji žádat o finanční příspěvky na obnovu lesů poškozených emisemi, o příspěvek na obnovu, zajištění a výchovu porostů a na ekologické a k přírodě šetrné technologie.

Karlovarský kraj rozdělí téměř 1,5 milionů v dalším kole příspěvků na hospodaření v lesích. Na příspěvky má letos kraj celkem deset milionů korun, kolik se nakonec rozdělí, bude záležet na počtu žadatelů.

Původně kraj nabízel příspěvky na širší paletu dotací pro lesníky, například na zpracování lesních hospodářských plánů v digitální formě, ale postupně počet dotací snížil na současné tři. Celkem obce a lesnické firmy požádaly o více než dva miliony korun. Podle pravidel rozdělování z roku 2009, kdy na kraj dopadla ekonomická krize, jim region poskytne 70 procent požadovaných prostředků. Nejvíce peněz z krajského rozpočtu, 273.000 korun dostanou v současném kole žádostí Lázeňské lesy Karlovy Vary, většinou na ekologické technologie. Mezi další velké žadatele patří Lesy města Chebu s.r.o., které dostanou od kraje bezmála 270.000 korun.

Dotace ale dostane i dalších 17 měst a obcí a jedna firma. Karlovarský kraj má po Libereckém kraji největší podíl zalesněných pozemků. Zalesněná plocha v kraji představuje kolem 1429 kilometrů čtverečních, přibližně 43,1 procenta z území regionu. Je to téměř 1,3násobek průměru v zemi.

Datum aktualizace 25. 8. 2011 - 08:40