Domů Aktuality Kraj rozdal pedagogům ocenění ke Dni učitelů

Kraj rozdal pedagogům ocenění ke Dni učitelů

Celkem 26 pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení spravovaných Karlovarským krajem převzalo uprostřed týdne v Městském divadle Karlovy Vary Ceny hejtmana a pamětní listy za dlouholetou výchovnou a vzdělávací práci ve školství.

Ceny hejtmana získali dva pedagogové – učitelka Střední průmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary Miroslava Koubová, která od roku 1957 vyučovala matematiku a deskriptivní geometrii. Dalším držitelem ocenění se stal učitel a dlouholetý sbormistr Střední odborné školy pedagogické, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary Jiří Štrunc. Ve škole učí od roku 1965 a s Karlovarským dívčím sborem pravidelně reprezentuje Karlovarský kraj na tuzemských i zahraničních přehlídkách.

Pamětní listy a květiny z rukou vicehejtmana Martina Havla, krajského radního Vratislava Emlera a vedoucí krajského odboru školství Moniky Šperglové převzali i další učitelé či vychovatelé.„Chceme obnovit tradici oslavy Dne učitelů a při té příležitosti pedagogům poděkovat za jejich práci, které se často věnují i ve svém volném čase. Stejně tak, jako vítáme nově nastupující učitele a loučíme se s odcházejícími, rádi bychom každoročně ocenili všechny, kteří vzdělávají a vychovávají děti a mladé lidi a připravují je na jejich budoucí profesní působení,“ uvedl krajský radní Vratislav Emler.

Akce se účastnila i čerstvá držitelka ocenění Zlatý Ámos 2011, učitelka 2. ZŠ v Rokycanově ulici v Sokolově Petra Šišková, která se podle svých slov dál bude snažit, aby děti společná práce bavila. Součástí oslavy Dne učitelů bylo také představení vinohradského divadla, ve kterém excelovali známí herci, mezi jinými Václav Vydra nebo Libuše Švormová.

 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 31. 3. 2011 - 13:44