Domů Aktuality Kraj přispěje na údržbu běžeckých tras

Kraj přispěje na údržbu běžeckých tras

Celkem 412 tisíc korun získá z rozpočtu Karlovarského kraje šest obcím a jedna tělovýchovná jednota na úpravu lyžařských běžeckých stop v Krušných horách a Slavkovském lese.

„Hradíme polovinu nákladů všem, kteří si o to požádali,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Nejvyšší částku, 100 tisíc korun, obdrží shodně Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary a město Mariánské Lázně. Lyžařský klub Slovan udržuje lyžařské běžecké tratě v areálu Jahodovka s napojením na Krušnohorskou magistrálu, Mariánské Lázně udržují a značí přibližně 90 kilometrů běžeckých okruhů.

Město Abertamy pak získá 80 tisíc korun na údržbu 40 km běžeckých tras, Pernink 60 tisíc korun a Nejdek 50 tisíc korun. Na úpravu 30 kilometrů tras by mělo 15 tisíc korun použít město Březová u Sokolova. Obec Potůčky obdrží 7 tisíc korun. „Celkem se tedy jedná o 179 kilometrů tras, na něž kraj přispěl, aby tak podpořil možnosti sportovního vyžití obyvatel a podílel se na zvýšení atraktivity oblastí vhodných k zimním sportům,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. V loňském roce přispěl kraj obcím na údržbu běžeckých tras částkou 334 tisíc korun.

Datum aktualizace 23. 10. 2009 - 10:24