Domů Aktuality Kraj poskytl finanční prostředky na vybavení zubních pohotovostí

Kraj poskytl finanční prostředky na vybavení zubních pohotovostí

Pacientům stomatologické lékařské služby první pomoci (LSPP) z Karlovarska a Sokolovska slouží nové vybavení zakoupené Karlovarským krajem. Celkové náklady na jeho pořízení přesáhly 1,6 milionu korun.

 

Ordinace zubní LSPP v Karlových Varech i v Sokolově se nacházejí v nemocničních objektech. Zatímco v krajském městě takto pohotovost funguje delší dobu, v Sokolově byla zřízena nově od 1. 7. 2011. Předtím se v jejím zajištění střídali ve svých praxích soukromí lékaři z celého okresu.

Pacienti ale, než aby si zjišťovali, který z lékařů zrovna slouží, zpravidla jezdili na pohotovost do Karlových Varů. „Kraj poté vyjednal se společností NEMOS Sokolov zřízení ordinace v sokolovské nemocnici s tím, že zaplatí vybavení, které nemocnici zdarma zapůjčí,“ popsal krajský radní Václav Larva.

Pro nemocnici v Karlových Varech, která je součástí Karlovarské krajské nemocnice, a.s., bylo z prostředků kraje pořízeno nové zubařské křeslo s příslušenstvím v hodnotě 825 tisíc korun a ordinace zubní pohotovosti v sokolovské nemocnici byla na základě dohody Karlovarského kraje se společností NEMOS Sokolov s. r. o. vybavena stomatologickou soupravou, multipulsním rentgenem a USB senzorem za 786.825 korun.

Jak ještě radní doplnil, kraj hradí mzdové náklady na zubní LSPP na Karlovarsku, Sokolovsku i Chebsku.

Datum aktualizace 28. 7. 2011 - 11:45