Domů Aktuality Kraj podpořil třídění odpadů

Kraj podpořil třídění odpadů

Celkem 930 tisíc korun rozdělí Karlovarský kraj mezi 18 škol a 5 měst v rámci projektu na třídění odpadů , na němž se podílí se společností.
„Školy získají dohormady 230 tisíc korun. Peníze využijí především na zakoupení nádob na tříděný odpad a akce spojené s projektem „Školy odpadům v patách“,“ vysvětluje radní kraje pro oblast životního prostředí Luboš Orálek.  700 tisíc korun si mezi sebou rozdělí 5 měst. „Jedná se o města, která  zažádala o prostředky na aktivity spojené s tříděním odpadů,“ pokračuje Luboš Orálek.

Společný projekt Karlovarského kraje se společností EKO-KOM, a.s. byl zahájen v roce 2005 a má podpořit třídění komunálních odpadů v obcích.  V roce  2006 společnost  EKO-KOM   zaplatila obcím Karlovarského kraje  nové kontejnery na vytříděné odpady a podpořila další aktivity za celkem   2 500 000,- V Karlovarském kraji by letos mohli podle odhadu společnosti Eko-kom jeho obyvatelé vytřídit 22,7 kilogramu odpadu na osobu a rok. To by bylo o 1,6 kilogramu více než v loňském roce. Svůj díl na vyšším třídění odpadu má zřejmě i propagační kampaň, jejíž součástí bylo losování deseti výherců soutěže pořádané Karlovarským krajem, společností Eko-kom a firmou Resur.

Organizátoři motivují i obce. Pořádají soutěž v třídění a každoročně je vyhlašován vítěz. Loni to mezi malými obcemi byl například Boží Dar, mezi velkými pak Aš. „V letošním roce uvolní Karlovarský kraj a společnost Eko-kom dohromady na podporu třídění odpadu 5,9 milionu korun," uvedl dále Luboš Orálek. "Předpokládám, že podobně tomu bude i v příštím roce," dodal.  EKO – KOM  poskytne v rámci projektu 4 400 000,- Kč a  Karlovarský kraj přidá dalších 1 500 000 korun. „Kromě konkrétních částek jednotlivým školám a obcím, kraj spolufinancoval tzv. „startovací balíček“, další peníze uvolníme např. na ekologickou výchovu ve školách, nebo finanční odměny obcím, které se umístí v soutěži Liga odpadů,“ uzavřel Luboš Orálek .
Datum aktualizace 30. 10. 2007 - 07:02