Domů Aktuality Kraj odvolal ředitele ISŠ Cheb, chod školy to neovlivní

Kraj odvolal ředitele ISŠ Cheb, chod školy to neovlivní

Rada kraje schválila odvolání ředitele Jana Kota k 31. říjnu, protože vydával neoprávněně potvrzení o studiu lidem, kteří nebyli žáky Integrované střední školy v Chebu. Vyplynulo to ze závěrů kontrolního šetření krajského úřadu na této škole.

Na situaci nejprve upozornilo vedení kraje okresní státní zastupitelství Plzeň – jih, jež vyšetřovalo vydávání řidičských průkazů cizincům, především Němcům, kteří o řidičské oprávnění doma přišli. V Čechách si jej za úplatu nechali znovu udělat, ovšem potřebovali k tomu potvrzení o studiu, za které škole údajně měli zaplatit.

„Ředitel školy nejprve sdělil, že potvrzení vydával a peníze za ně byly vedeny v účetnictví školy, pak ale tvrdil, že potvrzení vydával bezplatně,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel s tím, že kraj řeší pouze neoprávněné vydávání potvrzení o studiu, nikoliv finanční stránku věci. Proto dá podnět krajskému státnímu zastupitelství k došetření záležitosti. Škola dosud vydala 75 těchto potvrzení o studiu.

"V souvislosti s odvoláním ředitele Kota se objevily zvěsti o tom, že kraj podnikl tento krok, protože chce školu zrušit a obory přemístit jinam. Je to nesmysl, záležitost se týká pouze a jen osoby ředitele školy,“ vysvětlil krajský radní Vratislav Emler. Ten také dodal, že se jedná o školu s asi 1700 studenty a 200 zaměstnanci, která má své významné místo v systému středních škol v regionu. "Ve škole navíc odvedl ředitel Kot v minulých letech kvalitní manažerskou práci," dodal radní. Ve funkci ředitele ISŠ Cheb nahradí Jana Kota jeho dosavadní zástupce Jiří Houtke, který školu povede do doby, než bude ve výběrovém řízení vybrán nový ředitel.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 22. 10. 2009 - 20:17